Regulamin

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet.

2. Umowa sprzedaży zawierana jest pomiędzy klientem a - firmą Ulisses Joanna Chładzyńska

3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

4. Koszt wysyłki towaru to 30 zł niezależnie od rodzaju płatności, a przy zamówieniu powyżej 250 zł brutto wysyłka gratis. Paczki dostarczane są tylko na terenie Polski. Nie ma możliwości wysyłki za granicę.

5. Zamówienia przyjmowane są przez stronę www.ulisses.net.pl Po złożeniu zamówienia otrzymują Państwo e-mail z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia. Status zamówienia można sprawdzić po zalogowaniu się na konto i kliknięciu zakładki "Twoje zamówienia". W opcji "Jednorazowe zamówienie" po wysłaniu paczki klient otrzymuje maila z potwierzdzeniem wysyłki.

6. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w momencie otrzymania płatności lub po 24 godz. od chwili otrzymania zamówienia z opcją „za pobraniem”.

7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że zamówiony towar dostępny jest w magazynie lub u dostawców. W przypadku niedostępności części towaru objętego zamówieniem, Klient zostaje poinformowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego dalszej realizacji (anulowanie zamówienia, częściowa realizacja, zmiana zamówienia).

8. Na sprzedaż promocyjną przeznaczono ograniczoną liczbę towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności ich wpływania, aż do wyczerpania zapasów produktu objętego promocją.

9. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT lub paragon. Dokument wystawiany jest w momencie skompletowania całości towaru do wysyłki.

10. Klient może wycofać swoje zamówienie do momentu jego wysłania, a także wprowadzić zmiany wysyłając e-mail na adres biuro@ulisses.net.pl

11. Wszystkie ceny towarów podane są w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT.

12. Sklep internetowy www.ulisses.net.pl zastrzega sobie prawo do zmiany asortymentu towarów znajdujących się w ofercie, do zmiany ich cen, a także do przeprowadzania akcji promocyjnych i ich odwoływania oraz do wprowadzania w nich zmian.

13. Towar dostarczany jest przesyłką kurierską. W obecności kuriera należy sprawdzić stan i zawartość paczki jeżeli towar jest niezgodny lub zniszczony należy sporządzić protokół.

14. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który upływa od momentu otrzymania przez nas wpłaty za złożone zamówienie do chwili wysyłki zamówionych towarów. W przypadku opcji „za pobraniem” jest to czas od dnia następnego (24 godz. od złożenia zamówienia) od momentu złożenia zamówienia do wysyłki. W czas ten wlicza się tylko dni robocze.

15. Zamówienia na towary o różnych czasach realizacji wysyłane są po skompletowaniu całości zamówienia.

16. Termin otrzymania przesyłki to czas realizacji zamówienia oraz czas dostawy przesyłki do odbiorcy.

17. Klient może wybrać następujące formy płatności:
a). Przelew bankowy na konto sklepu (przedpłata)
b). Opłata przy odbiorze (należność pobiera kurier)
c). Przelew bankowy online

18. Klient może zrezygnować z towaru zakupionego w sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki (Ustawa z dnia 2 marca 2000r. "o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.). Rezygnacja jest możliwa tylko, gdy towar nie był w żaden sposób używany, kopiowany oraz nie został zniszczony.

19. Towar do zwrotu należy odesłać razem z fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych na konto wskazane przez Klienta (dane do przelewu należy wysłać na adres biuro@ulisses.net.pl podając także numer zamówienia).

20. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne może skorzystać z gwarancji u producenta (dotyczy produktów objętych gwarancją producenta). W przypadku skierowania reklamacji do sprzedawcy lub powstania uszkodzeń mechanicznych, Klient powinien odesłać wadliwy produkt pod adres Ulisses Joanna Chłądzyńska dołączając do niego fakturę, a także wysłać e-mail (na adres biuro@ulisses.net.pl) przedstawiając powód reklamacji oraz numer zamówienia. Nie będą przyjmowane paczki za pobraniem. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 10 dni roboczych od otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym produktem. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, towar uszkodzony/wadliwy zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, a jeżeli będzie to niemożliwe, sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne produkty o podobnych właściwościach. Koszty przesyłki towaru reklamowanego sklep zwraca po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

21. Zgodnie z treścią art. 24 ustawy z dnia 29 października 1997 r. o ochronie danych osobowych informujemy Państwa, iż rejestracja w naszym serwisie oznacza dobrowolną zgodę na przetwarzanie danych osobowych (również adresu e-mail) dla celów marketingowych. Jednocześnie oświadczamy, że dane te wykorzystane będą jedynie do finalizacji zamówienia oraz kontaktu naszej firmy z Klientami, nie będą sprzedawane, ani przekazywane osobom trzecim. Każdy zarejestrowany w naszym serwisie ma możliwość wglądu w swoje dane oraz ich edycji.

22. W przypadku sprzedaży na rzecz konsumenta stosuje się w pierwszej kolejności przepisy prawa powszechnego dotyczącego sprzedaży na rzecz konsumenta.